Badanie okresowe samochodu o masie całkowitej do 3,5 t

Jest to najpopularniejsze badanie techniczne

Stacja Kontroli Pojazdów CarPoint

Najpopularniejsze badanie techniczne

Nietrudno się domyślić, że jest to najczęściej przeprowadzane badanie techniczne pojazdów. Liczba poruszających się samochodów po polskich drogach wciąż rośnie. Nie widać również na horyzoncie aby ten trend miał się zmienić w przeciągu najbliższych kilku lat.

Kiedy przyjechać na przegląd?

Badanie techniczne jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów i zależnie od kilku czynników trzeba je wykonywać nie żadziej niż raz do roku (lub po dwóch/trzech latach od zakupu w przypadku noweg pojazdu). Aby upewnić się kiedy powinniśmy pojawić się na przeglądzie, należy sprawdzić dowód rejestracyjny a w nim informację do kiedy jest ważny aktualny przegląd techniczny.

Co grozi za brak przeglądu auta?

Podczas konmtroli drogowej narażeni jesteśmy na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Po stronie policjanta leży ocena czy samochód nadaje się do dalszej jazdy czy też jest to niemożliwe. W przypadku zatrzymania dokumentu będziemy zmuszeni w przeciągu 7 dni do wykonania badania technicznego pojazdu. Istotne jest również aby niezwłocznie udać się do okręgowej stacji diagnostycznej. W przypadku kolizji możemy mieć również problemy związane z ubezpieczeniem. W wielu przypadkach zależy to od rzeczoznawcy, który oceni czy stan techniczny pojazdu miał związek z kolicją lub zniszczeniami.

 

Pozostałe elementy w cenniku sieci CarPoint