Zestaw naprawczy do kół

Czy jesteś przygotowany na ewentualnego kapcia w swoim samochodzie?

Stacja Kontroli Pojazdów CarPoint

Zestaw naprawczy a wulkanizacja

Posiadanie zestawu naprawczego do kół niesie ze sobą kilka poważnych korzyści. Pierwszą z nich jest brak potrzeby przechowywania koła zapasowego oraz dodatkowego osprzętu w samochodzie. Pozwoli to zaoszczędzić trochę miejsca i zwiekszyć przestrzeń bagażową w pojeździe, szczególnie w przypadku występowania butli LPG, która sama w sobie potrafi zająć sporo miejsca. Warto sobie również odpowiedzieć na pytanie czy umielibyśmy samodzielnie zmienić koło oraz czy będziemy mieli taką możliwość. Przykładowo niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą kompletnie uniemożliwić samodzielną wymianę koła.

Zestaw naprawczy zajmuje bardzo mało miejsca i można go schować w małym schowku. Dodatkowo użycie takiego zestawu nie wymaga ani siły ani wiedzy technicznej. Kolejnym plusem jest odciążenie pojazdu. Brak koła zapasowego albo dojazdowego może zmniejszyć wagę pojazdu nawet o 10kg co może wpłynąć na zurzycie paliwa w dłuższym okresie czasu.

Kiedy zestaw naprawczy wystarczy?

Przebicie opony gwoździem lub śrubką to przykładowe sytuacje w których zestaw naprawczy sprawdzi się doskonale. Pamiętaj aby nie wyciągać elementu z opony. Piana dobrze rozprowadzi się po ciele obcym oraz ubytku i dziurze. Trzeba zwrócić uwagę na prędkośc jazdy po wykorzystaniu takiego zestawu. Nie powinniśmy przekraczać kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, szczególnie na początku gdy cały materiał uszczelniający może jeszcze nie być dobrze rozprowadzony po wnętrzu opony. Po uzyciue zestawu naprawczego nie powinniśmy jechać daleko - najlepiej jeśli od razu udamy się do punktu gdzie nasza opona zostanie naprawiona przez profesjonalistów.

Kiedy nie mogę używać zestawu naprawczego?

Pianka uszczelniająca nie działa poprawnie w niskich temperaturach. Oznacza to, że w zimie możemy nie być w stanie skorzystać z zestawy naprawczego. W przypadku uszkodzeń większych niż 6mm lub wiekszych ubytków również zestaw naprawczy nie będzie pomocny. Warto też mieć na uwadze, że może dojśc do sytuacji w której wulkanizator nie będzie chciał naprawić opony ze wględu na obecność w niej materiału uszczelniającego z zestawu naprawczego.


Pozostałe elementy w cenniku sieci CarPoint